Jak jsem ho poprvé použil

23. srpen 2016 | 16.14 |

Vzrušením nedýchala. S brutální nedočkavostí jsem z ní strhl kalhotky. Žužlala mi ucho s takovou razancí, že na to okamžitě zareagoval můj Lotrando v trenclích. V ten moment bych na něm mohl nosit tři kýble s pískem a dělat s nimi hula hoop. Když vysvobodila můj (mini)kyj z vězení, v očích se jí zablýsklo a na hlavě jsem si všiml rostoucích rohů. Tohle (mini)monstrum vídala jen ve svých perverzních snech. Když jsem do ní pronikl, zdálo se mi, že přede, a pánev prohnula takovým způsobem, že mi ho málem amputovala. Původní plán totiž zněl jen na kousek a žádný hovadiny, což se samozřejmě neslučuje s mojí perverzní osobností.

Fikce? Samozřejmě. Tato kapitola bude o tom, jak jsem začal používat internetové bankovnictví. Mou snahou bylo čtenáře trochu zmást, nicméně slibuji, že pokud někdy dojde k použití mého orgánu, který využívám zatím výhradně na čůrání, případně se za něj držím, když jsem nejistý a zmatený (čili de facto pořád), vydám o tom minimálně třídilný epos.

Místo, kde bylo zbudováno naše Orlí hnízdo, je strategicky výhodné. Hned vedle domu se nachází obecní obchůdek, kde koupíte vše, od salámu Vysočina až po protitankovou střelu. Zhruba 50 metrů od naší rezidence se nachází počta. Ke zřízení internetového bankovnictví nebylo důvodu. Důchod mi přebírá na poště maminka a vždy 6. v měsíci mi ho ráno rozprostře do postele. Je úžasné se probouzet vedle peněz. Něco dávám samozřejmě na domácnost, něco si rozdělím do obálek s provokativními názvy KREDIT, VÁNOCE a SVÁTKY A NAROZENINY. Část důchodu jsem ukládal na vkladní knížku a poslední část spočine v železné pokladnici, opatřené třemi zámky a nutností zadat speciální kód pro zpřístupnění. Po třech špatných pokusech s kódem v rukou nenechavce exploduje. Nahoře jí ovšem nechybí dírka pro vkládání kovových mincí. Tato pokladnice je používána pro nákupy sladkostí, propisek, časopisů a dalších drobných výdajů. Jak vidíte, v penězích mám dokonalý systém, který jsem piloval mnoho let. Dokonce jsem se snažit vetřít do týmu rozpočtových poradců Andrejky Babišové, ovšem neúspěšně. Rozdělení důchodu říkáme s mamkou porcování medvěda. Jednou jsem tento akt přirovnal k sexu - čekáte na to celý měsíc, pak stačí 5 minut a je hotovo.

Nutno podotknout, že bankovní účet nepotřebuji. Až mi nedávno skončilo stavebko, znova jsem si BÚ (bankovní účet) zřídil. Předtím jsem ho vlastnil v roce 2004, kdy jsem pro dobročinnou organizaci, která mě vozila na obchodku a následně i na VOŠ, dělal, samozřejmě pod odborným dohledem, cifršpióna, tedy účetního. Vydělal jsem si tehdy pár stokorun měsíčně a právě kvůli nim jsem si onen účet zřídil. Pak mi to ale přišlo zbytečné a nechal jsem si vydělané peníze hotově vyplácet doma maminkou a posléze je přetavit v kredit, sladkosti, kondomy a další frivolní zábavu. Svůj první účet jsem později zrušil, z dvou set korunového minimálního vkladu mi akorát užíraly poplatky.

Ani rodiče nepoužívali internetové bankovnictví (IB), pošta je kousek od baráku a třeba z netu se objednává na dobírku. V roce 2013 si však internetové bankovnictví zřizují, pro lepší přehled o stavu účtu. Já se toho trochu bojím, zkazky o vysátých účtech nebožáků mě děsí. Net banking si představuji jako zlo, do kterého se přihlásíte, a během vteřiny po přihlášení už si hackeři za vaše peníze užívají luxusních koktejlů a drahých děvek někde na pláži. Jsem přesvědčený, že pokud chcete prostřednictvím IB platit, musíte se pekelně soustředit, prostředí je složité, stačí jedno ukliknutí a peníze máte v hajzlu. Přesto vítězí zvědavost, a jelikož mám na účtě rodičů pár drobných, rozhoduji se uskutečnit svou první internetovou platbu. Subjekt: Chemická, Zásilka: Přísně tajné. Teprve podruhé v životě posílám někomu balík. Poprvé jsem to dělal tak, že jsem něco objednal sem k sobě, mamka pak musela shánět krabice a balit to doma. Ano, šlo by to zaplatit převodem z účtu na poště, ale to by bylo krkolomné.

Znám adresu Chemické, ovšem nevzpomínám si na číslo za lomítkem. Tou dobou je s přítelem v Paříži, což je to, co zrovna potřebuji. Píšu její kolegyni do práce, ať mi nenápadně zjistí její adresu. Požaduji nejvyšší diskrétnost. Kolegyně přísahá na pleš svého nadřízeného. Jsem klidný. Objednávku činím po telefonu, diktuji adresu Chemické. Jsem z toho aktu tak rozrušený, že zapomínám na její inženýrský titul. Snad nebude nasraná. Mailovou adresu dávam svoji, telefonní číslo její, aby jí Česká počta mohla dát SMSkou vědět. Vůbec se to snažím všechno vychytat, pokud mi na něčem záleží, jsem schopný zcela neuvěřitelných výkonů, na které by normální jedinci neměli. Třeba už volba přepravce - PPL, nebo pošta? Co když ji PPL nezastihne, bude to náhodou doručovat v pátek, Chemická náhodou pojede v pátek na Vysočinu a co pak? Nakonec volím poštu, když ji náhodou nezastihnou, uloží zásilku na poště. Ale jak to vlastně funguje u bytovek a paneláků? Psychopaticky si zjišťuji číslo nejbližší pošty od jejího bydliště. Volám tam. Berou mi to až na třetí pokus. Zrovna když mi to pošmistrová zvedne, slyším v telefonu houkání, prý mají na poště poplach. Vysvětluji ženě s brašnou, o co mi jde, zajímá mě, jak se dostane dovnitř, když budou vchodové dveře zamčené. To dobračisko mi potvrzuje, že doručuje do míst, kde Chemická sídlí, a když prý bude zamčeno, paní poštěváčková má klíče od všech paneláků a bytovek v okolí. Nice.

Přesto zvažuji i možnost poslat to Chemické do práce. Postup stejný, jen to nedopadne úplně šťastně. Volám na poštu a ptám se, jestli je to ta pošta, kterou myslím. Bohužel zakolísá signál a já slyším jen "...ník Horák." Nedochází mi to. Ptám se ho, jestli doručují i do míst, kde maká Chemická, a jestli se tam vůbec můžou osobní balíky posílat. "Ne, tady je plukovník Horák, dovolal jste se na Ministerstvo obrany České republiky," odvětí chladný hlas. Velice se mu omlouvám, můj penis i tělo je v pozoru, a dokonce mu pravačkou salutuji.

Posílám to tedy tam, kde Chemická bydlí. Přesto ji v den, kdy obdrží textovku od pošty, doma nezastihnou, posílám pro jistotu SMSku já, že bude mít balíček (ne všechny e-shopy poště totiž údaje dávají, takže ne o každém doručení poštou víte, proto jsem to chtěl posichrovat). Píše, že o tom ví, že jí i volali a že se hrozně těší. Má obrovskou radost, a já taky. Že má radost ona a že to prostě všechno klaplo. 

Od té doby shledávám internetové bankovnictví návykové a velmi pohodlné. Ovládání je snadné a utrácí se přes něj jaksi lehčeji, když ty peníze nevidíte mizet fyzicky z peněženky. Rodiče už internetové bankovnictví taky poměrně často používají, jen u důležitých plateb, jako jsou třeba různé pojistky (barák, povinné (m)ručení) to platíme raději na poště, kde je papírový důkaz o zaplacení. Ovšem na nákupy z e-shopů už ho rodiče používají mnohem častěji než já (já tak dvakrát třikrát do roka, kdy si nechci tahat peníze z domu).

O bezpečnost strach nemám - všichni v rodině, až na bráchu, totiž používáme hloupé tlačítkové Nokie, které nejdou běžným způsobem hacknout. A i pokud používáte chytrý mobil, je to v pohodě. Když jsem se totiž trochu o tuhle problematiku zajímal, uzmutí peněz je ve většině případů vina lidí. Tím, že si instalují aplikace z pochybných zdrojů, rootuji telefony (nahrazují původní software od výrobce neoriginálním) a někdy se musím fakt smát. Proč? Protože tohle:

http://www.lidovky.cz/zada-vas-facebooky-pritel-o-penize-jde-o-podvod-varuje-policie-pu5-/zpravy-domov.aspx?c=A140601_163704_ln_domov_sk

Vůbec je šílený, že lidi zadávají údaje do platební brány, na kterou jim někdo pošle odkaz. A přes Facebook? Že nikoho nenapadlo tomu kamarádovi zavolat, jestli je to opravdu on a jestli ty peníze skutečně potřebuje. Nebo Ruslanka:

https://www.novinky.cz/krimi/405488-hledam-na-seriozni-vztahu-mail-od-ruslanky-stal-seniora-100-tisic.html

Ale je to kus teda!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem ho poprvé použil am 24. 08. 2016 - 09:38
RE(2x): Jak jsem ho poprvé použil mow 24. 08. 2016 - 09:44
RE(3x): Jak jsem ho poprvé použil am 26. 08. 2016 - 06:54
RE(4x): Jak jsem ho poprvé použil mow 26. 08. 2016 - 19:50
RE: Jak jsem ho poprvé použil martinax01 24. 08. 2016 - 21:10
RE(2x): Jak jsem ho poprvé použil mow 25. 08. 2016 - 10:07
RE: Jak jsem ho poprvé použil márinka 25. 08. 2016 - 23:45
RE: Jak jsem ho poprvé použil rebarbora 31. 08. 2016 - 19:25
RE(2x): Jak jsem ho poprvé použil mow 01. 09. 2016 - 10:18
RE(3x): Jak jsem ho poprvé použil rebarbora 02. 09. 2016 - 14:51