Zrození velkého bankéře aneb Král magorů

27. listopad 2016 | 09.22 |

Přátelé, je to tak. V den mého svátku jsem zavolal na infolinku banky, jež spravuje naše rodinná aktiva, a poprosil Vlídnici na lince, aby mi zřídila internetové bankovnictví. Se vzrušeným hlasem jsem ji nadiktoval vše potřebné, obzvlášť u limitů jsem byl téměř před orgasmem. Nastavil jsem si je v takové výši, abych jimi mohl ovlivňovat světovou ekonomiku. Přece jen nikdy nevíte, kdy se mi zachce koupit ropnou společnost, třetinu akcií Facebooku, Victorii Secret nebo Alibabu a 40 loupežníků.

Největší pečlivost jsem ale věnoval nadiktování telefonního čísla, které jsem si po kompletním uvedení nechal Vlídnicí pro jistotu zopakovat. Přece jen může zakolísat signál, mému hlasu, zasaženém obrnou, může být hůř rozumět, Vlídnice se přeslechne a autorizační SMSky budou chodit důchodcům ve Vysoké Lhotě u Pelhřimova. Operátorka velice bystře pochopila moji nervozitu, téměř se to rovnalo společnému sexu, byla totiž tak něžná a telefonní číslo zopakovala s lehkým pěveckým přednesem. Nejen tím mě ale trochu zmátla. Já, když diktuji číslo, činím tak po jednotlivých číslicích - 7, 2, 8... Jenže Nevlídnice diktovala 72, 82, 43... Tím mi trochu znesnadnila vnímání.

Když jsme spolu skončili a šli společně po náročném výkonu do sprchy, neopomněla říct, že mi přijde předvyplněná smlouva, kterou podepíši, druhou kopii si nechám pro sebe a společně s tímto dorazí obálka s předepsanou adresou, kam podepsaný formulář poslat. Smlouvice dorazily 15. listopadu. Šokovalo mě, že tam musí být nejen podpis, ale i datum, což na řádek o šířce 6 cm je fakt challenge, obzvlášť pokud máte motoriku na úrovni stoletého starce. Naštěstí jsem to vochcal tím, že jsem to napsal pod sebe, kolonka byla totiž na výšku dost široká, takže jsem na řádek vložil datum, a svůj podpis nad něj. Vedle sebe bez šance. Pro jistotu jsem, trochu jako debil, volal na infolinku, jestli tam fakt musí být i datum. Jo, prej musí, vysvětlila Královna Nevlídnic. Já se následně modlil, aby tuhle netradiční formu podpisu a datumu nad sebou skousli. Aby nepřišel dopis se stručným upozorněním: "Kreténům, co neumí psát úzce, internetové bankovnictví nezřizujeme."

Pozitivní zprávou je, že všechny údaje tak, jak jsem je nadiktoval Vlídnici při zakládání, tedy adresa, limity i telefonní číslo, na smlouvě seděly. Nyní jen čekat. Po odeslání podepsané smlouvy by mi do 10 dnů mělo dorazit uživatelské jméno a PIN(ďour). I tak jsem byl nervózní a několikrát během uplynulého týdne volal do banky, jak to vypadá, že mám chuť si pohrát s ekonomikou světa, ale primárně mě zajímalo, jestli skousli ten můj podpis. Ve čtvrtek 24. listopadu dorazilo heslo a PIN. Což není uživatelské jméno, které mělo přijít, jak mi ostatně bylo několikrát řečeno na lince, samostatně. V důsledku extáze, zatmění mozku jsem se nějakým záhadnym způsobem pokoušel přihlášet jen pomocí těchto dvou údajů, bezúspěšně. Naštěstí uživatelské jméno dorazilo den poté, 25. listopadu.

Prvně jsem tedy vstoupil do portálu a pokoj naplnil cinkot mincí. Heslo jsem si změnil na jiné, snadněji zapamatovatelné: Heslo: Peromikleslo33. Nastal čas uskutečnit první bankovní převod. Mohl jsem si vymyslet libovolný bankovní účet, kam zkusmo pošlu své peníze, a někomu tak udělám hezké Vánoce. Po zralé úvaze jsem ale zvolil účet rodičů, aby hned maminka mohla zkontrolovat, zda peníze dorazily. Nejdřív jsem chtěl poslat 6 korun, ale nakonec jsem to snížil na 4, přece jen přílišná štědrost může být někdy na škodu. Maminka v žertu prohlásila, aby mi za chvíli nevolali z banky, že si z nich těmito ne úplně vysokými částkami dělám prdel. Nikdo se zatím neozval.

Během toho pátečního odpoledne jsem se přihlásil a odhlásil asi třicetkrát. Vím, že to není hračka na blbnutí, ale přece jen jsem chtěl dobře poznat ovládání. Jako sladkou tečku na konci pátečního bankovního dne jsem si zřídil svolení k inkasu u mého paušálu (399 korun). Aktuálně mám přeplatek 526 kaček, takže na zúčtovací období, které končí 19. prosince, to ještě stačit bude, ale na to další, od 20. 12. do 19. 1. 2017, už nikoliv, tam bude přeplatek jen 127 korun, takže to těch standardních 399 nepokryje. Tudíž už jsem velký a (ne)mocný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší