Řekl sis někdy o...?

16. červen 2017 | 17.03 |

Řekl. Tímhle blogem se táhnou jako smrad v podstatě dva směry - první tvoří prožité příhody a situace, druhou pak úvahy o ženách a lásce. Možná namítnete, že už jsem o tom druhém napsal dost. Ještě ne úplně. Na střední se mi hrozně líbila jedna cholka, a tak jsem si ji o přestávce zavolal, a začal si s ní povídat, respektive vyzpovídávat. A když jsem končil, nadhodil jsem, že bychom to já a ona mohli dát dohromady, napůl v žertu, napůl vážně. Její odpověď: "To jo, to bych si dala!"

Když jsem to po 13 letech vyprávěl Sladké, nevěřícně kroutila hlavou a označila dotyčnou vulgárním přízviskem ženského genitálu na čtyři. Hodně mi Sladká fandila a fandí. Plácala mě po rameni, když jsem si dal inzerát na Amatéry, a hýkala štěstím, když se mi ozvala třicátnice z havlíčkobrodska, já ale zpanikařil a v další zprávě jí vztah se mnou v podstatě rozmluvil.

Hodně debat se Sladkou bylo o citech a lásce, kdy kdyby použila jen desetinu svých argumentů, proč nebýt sám, přesvědčila by vás doživotně. A mě napadla otázka: "Sáhni si do svědomí, Slaďoučká, kdybys nebyla zadaná, určitě bys do mě nešla, ačkoliv víš, že jsem skvělej, super skvělej, mega skvělej" (což samozřejmě víte i vy sami, čtenáři, že ano). Odpověděla, že nešla, že tam není chemie, ale že jednou potkám nějakou, u který ta chemie bude.

City se nedají vynutit, nestačí mrknout okem, to, že se vám někdo líbí, nestačí, zympatie, jak šíkají Němci, musí být vzájemný. Docela mě mrzí, že nežiju v pravěku, tam by stačilo vzít příslušnici sousedního kmene, jež mi způsobuje osmnáctihodinovou erekci, kyjem po palici a dotáhnout ji za vlasy do svý prajeskyně, načež bych se pak ocitl v její prajeskyňce já. Abych ji imponoval, stačilo by sejmout mamuáka a umět rozdělávat fire.

Co to je vlastně vztah? Definujte mi jeho principy, smysl. Pro mě by byl dnes vztah důvodem k neustálým obavám. Dávám ji dost? Je šastná? Teď jsme. Budeme i takoví v budoucnu? Co když mě jednou opustíš? Nemá to tak být, ale pro mě by bylo soužití s držitelkou soujeskyňky (opak prajeskyňky) asi neustálým zdrojem pochybností o sobě samém. A to by mě ničilo, takže jsem si vybral to menší ze zel - samotu. Furt lepší, když ničím sám sebe než dalšího člověka. Přesto se chci a musím podělit o část zprávy od Vášnivé, když na mě narazila přes Databázi knih. Je to nádherné, smrtícím způsobem pravdivé.

"Když už, tak teď plácnu něco, co tě buď pobaví, nebo naštve, protože už jsem úplně mimo mísu, ale skoro každý chlap má nějaký hendikep – tři děti z minulého manželství, matku, se kterou se nedá vyjít, alkohol, výbušnou povahu, podivné koníčky, kterým my ženské nerozumíme, a kvůli kterým nemají na nic čas, a ani jeden z nich si neláme hlavu tím, jestli náhodou své drahé neničí život.

Jo, a ženské se vyžívají v tom, když se můžou o někoho starat.

Cítí se pak jako spasitelky a dělá jim to dobře. Je jich spoustu, možná jsme bláznivé, ale nejsme kvůli tomu sebevražedkyně. Chápu, asi to není to, co hledáš, ale k zamilovanosti občas i nějaké to masírování ega patří.
Být tebou jdu do vztahu, a když to nevyjde, jdu do dalšího. Jednou najdeš někoho, s kým to klapne. Hlavně hlavu vzhůru a věř, že mᚠco nabídnout."

Má pravdu. A já jsem asi moc zbabělý, s malým pérem a nízkým sebevědomím (ne, fakt tam není korelace). Ale chci, abyste věděli, že mi tenhle blog přece jen zvedl trochu sebevědomí. Díky tomuhle blogu mám jen za letošek v mobilu čísla čtyř nových ženských. Všechny, až pravděpodobně na jednu z nich, jsou šastně zadané a rády mě poslouchají. Nic víc nechci, nic víc nečekám, ale chci jim přes tyto řádky poděkovat, moc si všech čtyřech vážím. Je to hodně specifický. A dlužno podotknout, že mám hodně specifický vztah i se svýma kámoškama. Třeba jsem blbej, ale společenský úzus velí, že pokud je žena zadaná, měla by se přestat stýkat nebo i komunikovat s opačným pohlavím. Ruku na srdce, jak by bylo vám, kdyby občas vašemu partnerovi psala dívka na vozíku, že se cítí osaměle? Braly byste ji jako konkurenci? Těžko. Ale kdyby to byla zdravá a atraktivní samice, už byste tak klidné nebyly. 

Už to možná naznačuji v Neromantické kapitole - kdybych nebyl na vozíku, nevzniklo by tak dobrý a kvalitní přátelství. Být zdravej, třeba bych byl pěknej zmrd, děvkař se sklony k alkoholismu, co vy víte. Tak hezký den a díky všem.

P. S. Objednal jsem rodičům SSD na zrychlení notebooku, přiští týden mi ho přijede namontovat virtuální přítel z fóra. Těším se, snad to splní očekávání. Rozdíl v reakci systému, jež je na SSD a klasickém pevném disku (HDD), nádherně ilustruje toto video:


https://www.youtube.com/watch?v=EqpUJ_o2xeA


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Řekl sis někdy o...? sayonara 16. 06. 2017 - 21:09
RE: Řekl sis někdy o...? mow 17. 06. 2017 - 09:10
RE(2x): Řekl sis někdy o...? sayonara 17. 06. 2017 - 20:28
RE: Řekl sis někdy o...? rebarbora 04. 07. 2017 - 19:16
RE(2x): Řekl sis někdy o...? mow 05. 07. 2017 - 10:33
RE: Řekl sis někdy o...? lentilkaŽsdeluje.cz 17. 08. 2017 - 09:53
RE(2x): Řekl sis někdy o...? mow 17. 08. 2017 - 10:03
RE(3x): Řekl sis někdy o...? lentilkaŽsdeluje.cz 17. 08. 2017 - 10:09