Článek Blíží se doba temna

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Blíží se doba temna

02. 06. 2017 - 11:51

radus: To je ale neskutečný doják, ten závěr Sladká na klíně a slow-fox mi připomíná někde někým již zmiňované Než jsem tě poznala. Beztak ti to čobli, co?

Jsem za tenhle blog dost vděčná a dost se mi zarývá pod kůži. Včera jsem přečetla červen, červenec a pak se jala hrabat starou trávu a listí na zahradě a ne a ne přestat myslet na tenhle blog a tvůj život. Je to obrovsky přínosné. Pro mě tak nějak dvojnásob - čistě soukromě jen jako takový náhled na něčí život a pak profesně. Včera mě opakovaně napadalo, že bych měla být profík a jen se potutelně pousmát. Jenže nejsem! Život lidí s jakýmkoliv handicapem je pořád neskutečné společenské tabu. Můj vývoj bych popsala od základkovského projektu "Mosty" jako "musíme jim pomáhat" po objev v jednom hnusném ústavu DOZP "My se od nich máme co učit, sakra!" Takový ten postoj "To je ale hrozné, ty jsi ale chudáček." jsem nikdy neměla, naštěstí. Ale stejně dodnes váhám, kdy pomoct, kdy raději něco podat a kdy dopřát člověku trochu svobody a nechat ho vybojovat si to sám.

Díky i za to, jak píšeš o mamince a nastiňuješ trochu váš vztah. V praxi se setkávám s matkami "tohle je moje dospělé postižené mimino" a nechtějí slyšet, že ale to jejich "dospělé postižené mimino" má svůj život, své touhy, chce se občas i překonat atd. atd.

Fakt mi tohle dává hrozně moc. A těším se na další pokračování.

Právě jsi mi zpříjemnil obědovou pauzu Jdu zakousnout koblihu a pokračovat v pracovní činnosti

---
radus.pise.cz

02. 06. 2017 - 15:24

mow: Ano, Moyesová, autorka Než jsem tě poznala, mi to skutečně čórla a momentálně mezi námi zuří právní bitva o několik miliónů liber. Tlačím na ni, ať vydá reedici svýho románu, kde Luisa nebude sedět Willovi na klíně, ale bude mít nohy omotaný kolem jeho hlavy, Moyeska je ale puritánka, zatím odolává.

Dík za pochvalu, celé odpoledne jsem z ní v rozpacích a červený v obličeji. Doufám, že ten koblížek byl s čekuládovou náplní

---
mow.pise.cz