Emimino a já

17. srpen 2016 | 10.20 |

Po registraci na Emiminu se mi sice začal zmenšovat penis, de facto už je ze mě žena, a také jsem u sebe objevil začínající laktaci. Jinak je ale vše v nejlepším pořádku. Možná se ptáte, co takový vypelichaný kozel hledá na stránkách plných porodů, výtoků a kvasinek (před registrací jsem myslel, že jsou ty mršky jen v pivu). Obvykle se na svém blogu nechlubím, nicméně tentokrát udělám výjimku - umím totiž výborně filtrovat informace, a proto pro své kamarády čas od času funguji jako taková univerzální poradna. Mám čas. Spoustu času. Takže dokážu přelouskat a nasát tuny informací a pak je přetavit do shrnujícího mailu, kde pošlu odkazy na recenze, diskuze, a pokud je to oblast, které i já sám trochu rozumím, typicky počítače a notebooky, okrajově i elektronika a mobily, vetknu do mailu i svůj osobní pohled. Takhle už jsem pomáhal vybírat několik notebooků, navrhl počítač pro rodiče Sladké, pomáhal s koupí televizí, MP3 přehrávače, dokonce i dovolenou, posléze to rozšířil na kojenecké kaše, přesnídávky a nočníky. Baví mě to. Zabijím čas, a přitom mám pocit, že dělám něco užitečného. Nikdo nerozumí všemu, ne každý má čas pročítat kvanta informací na netu a ne každého to taky baví. A jelikož mé hledací schopnosti jsou proslulé od Aše až po Kyjov (chtěl jsem napsat Kyjev, ale takového věhlasu jsem bohužel zatím nedosáhl), poprosila mě Chemická s rostoucím bříškem, které nerostlo z důvodu požití celého melounu, jestli bych nezjistil reference na jednoho výrobce postýlek, kterého si vyhlédli a který se jim líbil. Tehdy jsem objevil kouzlo Emimina, kde příležitostně působím dodnes, zejména v sekci Technologie a mobily.

Zpočátku váhám, jakou přezdívku si zvolit. Zprvu se kloním k myšlence se vydávat za ženu, ale po několika zkušebních mailech s Chemickou, kdy jsem se v nich snažil vystupovat jako majitelka frndy, a pokoušel se tak psychicky odpoutat od mého Hrombáce, jsem se několikrát prokecl a hovořil o sobě jako o testosteronovém zvířeti. Nakonec se stávám na Emiminu Ploskutáčkem a cítím se přirozeně.

Emimino je zvláštní, šílené. Nebo část tamních žen je šílená? Většina z těch, co jsem poznal, jsou v pohodě, ale několikrát jsem se připletl do diskuzí třeba o výživě. Nevěřili byste, s jakou urputností ty ženský hájí své názory, pokud někdo nesdílí jejich pohled na cokoliv, začnou být útočné, osobní, napadat. Já třeba nemám rád extrémy, v ničem. Jsem člověk, který je přesvědčený o tom, že nejlepší je zlatá střední cesta. Nicméně pokud narazím na matku, která svoji dvouletou dceru tlačí cestou nekompromisní vegetariánské stravy a argumentuje tím, že se jí nelíbí tlusté děti, není to úplně fér. Taky si za to matka vysloužila slušnou dávku kritiky, kdy ji většina ostatních řekla, že pokud se dcera rozhodne sama být vegetariánkou, třeba v 16, má na to plné právo a bude to její osobní rozhodnutí, volba. V tomhle nízkým věku ale razit takhle alternativní cestu, nevím. 

Jiná matka se přiznává, jak je velkorysá, když jsou na nákupech v hypermarketu, a ona svému synu dovolí rohlík z bílé mouky, Brumíka by ale nepřežila. Když byla debata hodně vyostřená, vstoupil jsem do ní a snažil se klidnit situaci. Vždyť ať si každý krmí dítě čím chce, pokud bude nějaká matka do tříletého syna cpát uzeniny, sladké limonády a obarvené pěnové křupky, je to zase jen její věc. Tvrdím totiž, že žádná objektivní pravda neexistuje, že to, co bylo podle určitých studií včera zdravé a prospěšné, může být podle jiné studie zítra škodlivé. Snažil jsem se být smířlivý. V tom však na mě jakási matka zaútočila, co si jako o sobě myslím, jsem nějaký mentor nebo moderátor diskuze? Ne, nejsem, jen mi přišlo zábavné, o jakých kravinách jsou schopné se třeba na 100 stranách hádat. Ano, já nemusím souhlasit se všema výživovýma a výchovnýma názorama, ale měl bych respektovat, že to někdo může mít jinak a neútočit na něj kvůli tomu.

Jinou matkou jsem byl naproti tomu pochválen. Ta si dokonce posteskla, jaká je škoda, že takových mužů se zdravým rozumem není na Emimi víc. Ženy jsou prý daleko víc emotivní, a pokud se ocitnou ve společnosti více jiných žen (a Emimi je počtem uživatelů jedno z největších diskuzních fór v ČR), začnou si dokazovat, která je lepší. Možná snad psala o tom, že by některé potřebovaly proplesknout. 

Další matka mi napsala, že tohle nic není. Pokud chci číst opravdickej masakr, měl bych zabrousit do témat "Očkovat, neočkovat" a "Domácí porody", tam prý to teprve má grády.

Neuvěřitelně zajímavým fenoménem je také to, co všechno jsou schopny ženy na Emimi, byť anonymně, probírat. Někdy mě to děsí - od toho, že starýmu nestojí, málo sexu, hodně sexu, je línej, nepomáhá s ničím. Kolik žen partnerům projíždí mobily, Facebooky, historii v prohlížeči. Ale uznávám, že se často ty chlapi chovají fakt jako idioti. Co tam je nevěr, odhalených ženami i podnikutých ženami. Někdo tam nadhodil otázku, jestli Emimino neukazuje právě to horší z žen, protože někteří muži, mám na mysli jednoho konkrétního, jsou přesvědčeni, že jsou ženy nevěrnice, zlatokopky a že by muži, co s nimi mají dítě, měli povinně odebrat tajně svým potomkům DNA, jestli jsou opravdu jejich. Čili on vidí v každé ženě děvku, smutné.

Jindy se nezadané, cca 35leté dámě, líbil 18-20letý sousedčin syn. Nebyla si jistá, jestli jsou sympatie vzájemné. A většina žen, až na pár matek dospívajících synů, jež se bály, aby mu nezlomila srdce, ji fandily (běž do něj, prubni ho, užij si, on se taky rád pochlubí kámošům, že měl starší atp). A mě tam zaujal jeden podle mě velmi trefný názor, a to ten, že jí většinou radily, že ano. A jedna odepsala: "Představte si, kdyby to bylo obráceně. Kdyby sem napsal pětatřicetiletý chlap a váhal by takhle nad čerstvou osmnáctkou. Určitě byste mu napsaly, ať ji nechá být, že je starej, nejspíš byste ho takhle nepodporovaly."

Jsem rád, že nejsem matka. V tomhle to měly jednodušší naše mámy, kdy zdaleka nebylo tolik informací jako dnes. Je zatraceně těžký ty informace filtrovat, protože se mnohdy neshodnou ani sami odborníci. A tak se může stát, že to, co bylo podle studií prospěšné včera, může se ukázat, že to zítra škodí. Je to vidět na všem - rostlinné tuky, dřív zdravé, pak se ukáže, že tak zdravé nejsou, totéž vajíčka, mléko, pitný režim, solení. Jeden průzkum něco prokáže, jiný to popře.

Nejdůležitější je asi to, abyste vy sami měli pocit, že svým dětem dáváte to nejlepší, protože objektivní pravdu se nikdy nedovíte, je tolik cest, tolik alternativ - ve výživě, ve výchově, kdybych byl matka, těžce bych v tom plaval. On je vlastně celý život strašně složitý a pestrý a nikdy dopředu nevíte, jestli je vaše rozhodnutí správné. Proto mi třeba přijde, že spousta matek nechodí na Emimi diskutovat, ale utvrdit se ve svých názorech. Do jistý míry podle mě to fórum ukazuje absenci přátelství, já bych nikdy neřešil partnerský či sexuální neshody na diskuzním fóru. Když už, zašel bych na kafe třeba s nej kámoškou, ale psát to veřejně, i když anonymně, kde si to přečtou tisíce lidí, hryzalo by mě svědomí...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Emimino a já hroznetajne 17. 08. 2016 - 12:41
RE: Emimino a já martinax01 17. 08. 2016 - 16:57
RE: Emimino a já mow 17. 08. 2016 - 17:11
RE: Emimino a já marinka 19. 08. 2016 - 13:30
RE(2x): Emimino a já mow 19. 08. 2016 - 15:40
RE: Emimino a já sayonara 19. 08. 2016 - 13:35
RE(2x): Emimino a já cukrenka®svetu.cz 23. 08. 2016 - 16:31
RE(3x): Emimino a já sayonara 23. 08. 2016 - 16:56
RE: Emimino a já wien 25. 08. 2016 - 15:26
RE(2x): Emimino a já mow 25. 08. 2016 - 16:18
RE(3x): Emimino a já wien 25. 08. 2016 - 17:53
RE(4x): Emimino a já sayonara 25. 08. 2016 - 19:08