Článek Emimino a já

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Emimino a já

17. 08. 2016 - 12:41

hroznetajne: Já už kolikrát hledala odpovědi na nějaké mé dotazy a nešťastnou náhodou narazila na Emimino a to byla jízda . Po hodině jsem se přistihla, že si pročítám triliardu komentářů, které byly plné zdrobnělinek a rad, jak otěhotnět nebo neotěhotnět .
Ten web je pro mě jako jiná galaxie, trochu .

---
hroznetajne.pise.cz

17. 08. 2016 - 16:57

martinax01: Emimino je svět sám pro sebe, dozvěděla jsem se tam odpovědi na spoustu mých otázek ohledně dětí, přečetla jsem si spoustu dramat, hororů a komedií v kostce, ale nikdy bych tam nehodila žádný osobní dotaz, za prvé s osobními problémy jsem si vždy poradila buď sama nebo s pomocí nejbližších přátel a za druhé nemám odvahu se o sobě dozvědět spoustu nejkrutějších a zaručeně pravdivých pravd. Jo a diskuzím o výživě a očkování se vyhýbám, je to pro mě spousta stran o ničem, našla jsem si nějakou střední cestu, co nám vyhovuje, a popravdě nechápu, o čem jako dlouze diskutovat. Ale na druhou stranu jsem si na emiminu rozšířila obzory a někdy jsem se docela i zasmála, takže emiminu zdar.

17. 08. 2016 - 17:11

mow: Souhlasím, ale na druhou stranu, pokud čekáte nebo máte děti, může to být opravdu cenný zdroj informací. I já jsem si tam přečetl spoustu smutných příběhů, ona je to v podstatě taková velká zpovědnice, kam se ženský chodí vypovídat, svěřit s trápeníma. To není nutně špatně, někdo žádný přátele nemá a rodina taky nemusí vědět všechno. Strašný je, když tam přijde někdo, kdo má fakt problémy, a najde se někdo, kdo si do tebe ještě kopne. Jako objektivně musím říct, že ty ženský většinou drží při sobě, zlý nebo afektovaný harpyje tam jsou v drtivý menšině. Ale je to přesně, jak píše Martina - vyjevíte problém a může se stát, že vás některý holky zanalyzujou, rozeberou na součástky a vy se budete cítit ještě hůř - buď jako debil, nebo jako blázen. Ale pro mě je Emimino důkazem, že se přátelství vytrácí a že všichni čas od času potřebujou přítele. A tady ho supluje fórum.

---
mow.pise.cz

19. 08. 2016 - 13:30

marinka: JJ, naše mámy to fakt s tou informovaností měli lehčí (a možná i objektivnější) . Na netu si najde snad každej odpověď na co chce a při troše snahy i takovou jakou chce (co na tom, že dalších 20 je jinejch). "Utajenejch" chlapů bude na e-miminu víc.Já tam koukám pravidelně každý měsíc, kdy vyhlížím mateřskou (jj, čekat společně s jinými je tak nějak snesitelnější než o samotě). Na diskuze moc nechodím (nejen na miminu), důvody různé...hlavně mě nebaví na jednu věc odpovídat pořád stejně a donekonečna jí vysvětlovat.a.....
V podstatě máš, člověče, za tu účast v diskuzích a přístup k nim i muj obdiv....ale narovinu? Tys nikdy schválně, aspoň pro osobní pobavení nerozdmýchal nějakou tu diskuzi nežádoucím názorem?

---
marinka.pise.cz

19. 08. 2016 - 15:40

mow: Jsem samolibý parchant, takže všechny mé názory považuji za žádoucí a normální Vyjadřuji se jen k extrémním případům, k těm, kde mám dojem, že může můj pohled pomoci, případně k těm, které považuji za zbytečné, třeba jako dotaz jedné matky, jestli může dát svému devítiměsíčnímu potomkovi kus bábovky. Nejde o to, jestli jo, nebo ne. Část matek, a myslím, že to byla většina, napsala, že klidně, menší část napsala, že to tomu děcku sice neublíží, ale že nevidí důvod cpát do něj bábovku, je to zbytečný (rychlý cukry) a nic mu to nedá.

Mě ten dotaz pobavil z důvodu, že někomu stojí za to, zakládat kvůli tomu diskuzi. To dotyčná nemá žádnou kamarádku? Co zavolat pediatrovi? Jenže ve druhým případě by byla trochu za blázna. Neříkám, aby zbouchlo celou bábovku nebo i půl. Ale půlka tenkýho plátku, jen na chuť, snad neublíží. Připadá mi, že dost matkám dnes chybí jistota v rozhodování. Jo, pokud má dítko nějaký zdravotní problém nebo i mámy, pak je to v pořádku. Ale některé se fakt ptají na každou hovadinu, tím spíš, že část matek odpoví tak a další onak, protože pro každýho je normální něco jiného. Takže ve finále se tazatelka stejně musí rozhodnout sama. Nemáte pocit, že dneska spousta matek všechno strašně řeší a prožívá, a přitom ve svý podstatě nikdo vlastně neví, co je objektivně nejlepší?

---
mow.pise.cz

19. 08. 2016 - 13:35

sayonara: Já myslím, že některé ženské tahle fóra používají jako útočiště, kde se můžou zbavit přemíry hormonů, aby tak nemusely mluvit na manžela, rodinu nebo kamarády. Že se vyblbnou, vyzdrobnělinkují a pak nejsou v real life za infantilní slepice s mlékem na mozku.

Rozebírání intimního života nechápu, když tam ta ženská napíše věci, podle kterých ji průměrně nadaný stalker snadno odhalí. Od toho jsou alterega!

---
sayonara.pise.cz

23. 08. 2016 - 16:31

cukrenka®svetu.cz: Co jsou ty věci, podle kterých člověka průměrně nadaný stalker snadno odhalí?

---
cukrenka.svetu.cz

23. 08. 2016 - 16:56

sayonara: Tak třeba se dá člověk najít podle toho, když používá svoji "oficiální" přezdívku, která je navíc dostatečně jedinečná. Kdybych někam napsala pod Ereandil Aleanath, tak to je docela easy. Pak je taky docela snadné najít člověka s ne zase tak originální přezdívkou, pokud uvádí upřesňující údaje. Potom tě může dost dobře zradit registrační email. Když jde někdo cíleně po tobě, může si snadno pospojovat tvoje jméno s různými maily a nicky a po nich pak doskákat na spoustu míst. Pak tě taky může prozradit starý inzerát na cokoliv. To je tak na první zamyšlení, co mě napadá.

---
sayonara.pise.cz

25. 08. 2016 - 15:26

wien: Posledni odstavec je hezkej, ale je trochu v rozporu s odstavcem, kde jsi setrel matku vegetarianku. Svetova zdravotnicka organizace uvadi, ze vegatarianska a veganska strava je bezpecna pro deti i pro dospele. Argumentovat tim, ze se mi nelibi tluste deti neni zrovna duchaplne, ale jinak si myslim, ze tolik kritiky neni na miste. Rikas, ze by to mela byt kazdeho volba, jestli maso jist nebo nejist, no ja a spousta lidi co znam, by si zvolila nejist, ale takhle volba nam v detstvi byla uprena. Musela jsem sedet u stolu dokud jsem vsechno nesnedla. U masozravcu je tedy upirani volby naprosto v poradku, ale beda jak to udela vegetarian.

---
wien.pise.cz

25. 08. 2016 - 16:18

mow: No, uznávám, že máte pravdu. Ale stále mi to přijde trochu extrémní, protože jde prostě o dvouletý dítě. Stejný názor bych měl i tehdy, kdyby potomka cpala klobásama nebo bůčkem. Ale máte pravdu, že to je každého věc. Dle mě je veganství a vegetariánství trochu extrém, přiznávám, že je to tím, že jsem masožrout a maso mi chutná. Když se někdo rozhodne stát vegetariánem nebo veganem v pubertě, má na to plné právo. Spousta známých osobností je nemasožrouty, třeba Paul McCartney, Bryan Adams.

Možná jsem to nenapsal úplně jasně - já s postojem té matky nesouhlasím, ale respektuji ho. Být otcem dítěte, v jeho věku bych touhle cestou nešel. Nicméně ta matka to považuje za správné, ale mně nestojí za to, hádat se tam s ní.

WHO bych bral s rezervou, co se uvádí dnes, nemusí zítra platit. Docela by mě zajímal názor českých pediatrů na vegetariánství u dvouletého dítěte. Myslím, že každý si nakonec zvolí sám názory, které potvrzují jeho přesvědčení. Takže mícháte dvě věci - nesouhlasit, a přitom respektovat. S postojem té matky nesouhlasím, ale rozhodně ji nemám potřebu napadat, což dělají matky na Emimi zhusta.

Je vůbec něco nebo někdo, kdo určuje, čím smíte/nesmíte děti krmit? Asi ne. Důležité je, aby dítě prospívalo, nestrádalo a nemělo zdravotní komplikace. Pak ho můžete krmit vegetariánsky nebo vegansky, anebo ho cpát uzeninama, sladkostma a limonádama. Asi bych řekl, že pokud mu jakýkoliv druh výživy nebo stravování nezpůsobuje zdravotní problémy, je to v pořádku. Když to napíšu trochu hnusně, de facto si každý se svým dítětem může dělat, co chce. Tady se točíme kolem stravy, vezměte si třeba RAW výživu. Ta má taky mnoho příznivců, kteří budou argumentovat prospěšností, protože JIM to svědčí a cítí se po tom skvěle. Ale že by se všichni měli dát na RAW, to asi ne. O dvouletým dítěti nemluvě. Smysl to pro mě má jen tehdy, pokud mám nějaké zdravotní komplikace, ovšem vrhnout se do toho, jen že je to trendy a zdravé? Je tolik výživových směrů, asi je to tím, jak je lidstvo chytřejší a objevuje stále nové cesty poznání. Ale jak píšu - žádná objektivní pravda neexistuje, každý směr má totiž své příznivce i odpůrce a oba tábory si najdou dost argumentů, a to i mezi odborníky.

Já doufám, že nikdo nikdy nebude nařizovat, co má kdo jíst. Ale ta svoboda nesmí jít do extrému. Četl jsem případ tatínka, který se durdil, proč stát nařizuje jeho synovi, aby měl na hlavě přilbu, že je to přece jeho dítě. Nechápal argument, že je to pro bezpečnost. Ano, uznávám, za komunistů děti jezdily na kolech bez přileb, ale stejně mě zarazilo smýšlení toho otce. Co když syna porazí auto a on skončí s těžkým zraněním v nemocnici, nebo dokonce zemře. A pokud přežije, měl by otec zaplatit všechny léčebné výdaje, protože tohle JE prostě hazard.

Myšlenka toho táty asi směřovala tam, že stát nemá co strkat rypák do určitých věcí a že rodič vždy a přesně ví, co je pro jeho dítě nejlepší. Na tom možná něco je, ale v momentě, kdy to může ohrožovat bezpečnost nebo životy, by měl mít stát navrch. Nebo to mám brát tak, že je to MOJE dítě, a že když ho něčím ohrozím, zmrzačím nebo zabiju, můžu nadávat jen sobě? Stát se ve spoustě případů chová kreténsky, ale v tomhle ne. To bychom pak mohli jezdit v autech opilí, nepřipoutaní, v noci se zhasnutýma světlama, vždyť je to přece MŮJ život, a jestli při tom zdechnu je jen a jen moje věc (ironie). To bysme pak mohli v téhle zemi zrušit všechny zákony a spoléhat jen na rozum lidí, což mě, upřímně řečeno, trochu děsí...

---
mow.pise.cz

25. 08. 2016 - 17:53

wien: WHO brat s rezervou s tim souhlasim, ale ze prave i WHO, ktera je pod velkym tlakem vychvalovat masny a mlecny prumysl az na pudu a odrazovat lidi od vegetarianstvi, nezbylo nic jineho nez uznat, ze na to clovek neumre, to povazuju za uspech. Osobne znam nekolik lidi, co meli to stesti byt vegany od narozeni, plus spoustu deti a prospivaji uplne bez problemu. Dokonce znam i nejake deti na RAW, ale do toho bych taky uz nesla.

---
wien.pise.cz

25. 08. 2016 - 19:08

sayonara: Myslím, že problém s vegetariánskou a veganskou stravou nebude ani tak v tom, že by to bylo nebezpečné, ale v tom, že někteří rodiče jsou zoufale neinformovaní a nevychytají správnou skladbu potravin. Ale když jsou dostatečně vzdělaní, vědí, že se mají např. zaměřit na vitamín B12 a na to, aby to nepřeháněli se sójou, tak je to v pohodě a mnohem zdravější.

---
sayonara.pise.cz